Czarek Samuel K.

niedziela, 26 lipca 2015

Hieronim Korcz     Hieronim Korcz musiał wyjechać na kilka dni. Ta istotna konieczność wywołał w nim rozedrganie mięśni, których istnienia nie przeczuwał, a jednak były. Wzruszył ramionami i poszedł wywlec walizkę z szafy. Otworzył a z jej pustego wnętrza jak jaki pieprzony dżin z dzbanka, wionęły na niego wspomnienia poprzednich podróży. Hieronim Korcz nie miewał miłych wspomnień z wyjazdów, o nie, raczej wilgotne, stęchłe i oślizłe. Potarł kciukiem kość policzkową i mruknął: - Hm.
     - Trzeba się spakować. - Dodał. Wizja pakowania się sprowokowała w nim mdłości, toteż poszedł do kuchni zaparzyć kawę, miał przy tym chwilę kiedy zatrzymały się wszystkie trybiki w Hieronimie Korczu. W końcu zdecydował i zaparzył czekoladową.
     Tak, tego za wiele jak na jednego Hieronima Korcza. Postawił kawę, pogłaskał kota i podreptał do półek z książkami, wziął swojego ukochanego „Srebrzynka”, rozsiadł się wygodnie i kładąc nogi na biurko westchnął z ulgą, nawet lekko się uśmiechnął otwierając książkę. Rzeczywistość przestała się miotać i zajęła oczekiwane od niej miejsce.


4 komentarze:

 1. Wizja pakowania zawsze powoduje u mnie mdłości tak wielkie, że gotowa jestem zrezygnować z wyjazdu - nawet z tego najbardziej wyczekiwanego :)
  Pozdrawiam serdecznie.

  OdpowiedzUsuń
 2. Pakowanie jest bolesne dla każdego. Ale ponieważ nie zawsze można z wyjazdu zrezygnować(czasem jest on po prostu konieczny) można ewentualnie wybrać się bez bagażu i kupić na miejscu niezbędne rzeczy :)

  Basia

  OdpowiedzUsuń
 3. Denerwuje mnie stwierdzenie - „podróże kształcą”. Jeśli już to męczą i irytują. Przyjemność jest kiedy już dotrze się do celu i wyrówna oddech, emocje. Podróż sama w sobie jest upierdliwą koniecznością, pryszczem na dupie szkaradnego słowa „muszę”.

  OdpowiedzUsuń
 4. Hmm, zależy z kim i dokąd jedziesz :). Pozdrawiam Sam.
  ps. mnie niedługo też czeka podróż, ale lubię podróżować, bez względu na wszystko. Pamiętasz lata 70-80, te podróże pociągiem, szczególnie w wakacje nad morze?

  OdpowiedzUsuń